projekt nr 1

1. Piknik Graffiti "Bitwa o Miasto Lębork 2020


Lokalizacja

Lok ul. Wyczółkowskiego 1
Teren starego basenu ul. 8 maja

Opis skrótowy projektu

Impreza integracyjna mająca charakter przybliżenia mieszkańcom naszego miasta artystyczną formę tworzenia graffiti przez artystów z całego kraju a także z za granicy. Piknik co roku odbywający się w Lęborku jest formą rodzinnego i aktywnego spędzania czasu wśród tworzących się murali, akompaniamencie muzyki i pysznego jedzonka przygotowanego przez nas zarówno dla gości jak i dla osób przybywających na piknik. Co roku jest forma charytatywna podczas, którego są zbierane środki na cel dobroczynny.

Opis projektu

Piknik Graffiti pod hasłem "Bitwa o Miasto Lębork 2020" jest imprezą, która rok rocznie wbija się w kuluary wydarzeń odbywających się na terenie naszego miasta. Jest to integracyjna forma miłego spędzania czasu przez mieszkańców wraz ze swoimi pociechami gdyż sam piknik zawiera bardzo wiele atrakcji dla rodzin z dziećmi. Dmuchane zjeżdżalnie, posiłek czy występy artystyczne dla najmłodszych to tylko niektóre atrakcje uświetniające malowanie murali przez artystów z całej Polski i zza granicy. Każdego roku impreza ta sprawdza do naszego miasta ok 70-ciu artystów i jest jedną z największych jaka dzieje się o takim charakterze na terenie całego kraju. Piknik graffiti jest bardzo dobrą promocją dla naszego miasta, gdyż co roku liczba artystów z różnych miast stale powiększa się, a dostęp do morza sprawia że przyjezdni osiedlają się wraz z całymi rodzinami w okolicznych miejscowościach naszego powiatu jak np. Łeba.
Chciałbym, aby co roku piknik ten odbywał się na terenie naszego miasta gdyż są tutaj dobrze zlokalizowane miejsca, na których rok rocznie można ten piknik przeprowadzić bez najmniejszych problemów technicznych a ilość dostępnych na tym terenie ścian sprawia, że możemy przyjąć tak wielu artystów z całego kraju.