projekt nr 13

13. Pokoloruj sobie Miasto – lęborski mural (malowidło na ścieżce turystycznej przy ul. Solnej) oraz malowidło na schodach do ul. Syrokomli.


Opis projektu

Mural jako malowidło wykonane bezpośrednio na ścianie budynku jest coraz częściej występującą formą sztuki ulicznej. Murale zachwycają i sprawiają, że miejsce, w którym się pojawiają staje się atrakcyjną przestrzenią. Malowidło umieszczone na ścianie garażu przy ul. Solnej jest szczególnie pożądane i uzasadnione ponieważ w tym w tym miejscu zlokalizowana jest ścieżka turystyczna "Śladami średniowiecza" w Lęborku. To szlak uczęszczany przez turystów odwiedzających nasze Miasto a ściana garaży jest zaniedbana i nieestetyczna co nie dodaje temu miejscu uroku. Prace obejmują przygotowanie nawierzchni i wykonanie malowidła ściennego.
Projekt "Pokoloruj sobie Miasto" to także pomysł na stworzenie ciekawego miejsca (jedynego takiego w Lęborku) na ul. Stwosza. Część środków z tego projektu zostanie przeznaczona na pomalowanie schodów prowadzących do ul. Syrokomli wzorem wybranym przez Lęborczan. W każdym mieście, można znaleźć brzydkie i obdrapane schody. Pomimo, że korzysta z nich codziennie mnóstwo osób, nikt tak naprawdę ich nie zauważa. Nie ma w tym oczywiście niczego dziwnego, jednak czemu tego nie zmienić? Wystarczy trochę farby i chęci, żeby przekształcić je w coś niesamowitego, coś co umili nam życie w szarym mieście, coś co sprawi, że chociaż na chwilę zwolnimy i pomarzymy o przysłowiowych niebieskich migdałach. W niektórych miastach już tak się stało. Efekty są imponujące.

Opis lokalizacji

Ścianka garaży od ulicy Solnej w Lęborku oraz schody prowadzące do ul. Syrokomli w Lęborku.